0 امتیاز
سوال شده توسط (120 امتیاز)
ویرایش شده توسط

کسانی که به دنبال یادگیری زبان هستند با استفاده از روش‌های متفاوت به سمت یادگیری آن در حرکت‌اند. بنیاد چین در این مقاله برای شما چند راهکار در مورد روش‌ های فراگیری زبان معرفی می‌کند.

 1. مشخص کردن اهداف

قبل از شروع هر کاری ابتدا باید به سراغ مشخص کردن هدف خود از انجام آن کار برویم، چند سوالی که حتماً قبل از یادگیری زبان باید از خود بپرسید، در اینجا برای شما بازگو ‌‌می‌کنیم:

چرا به سراغ یادگیری این زبان رفته‌اید؟

به دنبال علتی برای یادگیری این زبان بروید. به عنوان مثال به علت شغلی، مسافرت، مدرسه و یا دانشگاه. دانستن علت شروع باعث بیشتر شدن تمرکز شما روی یادگیری می‌شود. با مراجعه به اینجا اطلاعات خود را کامل کنید.

اولویت اول شما چه مواردی است؟

با دانستن هدفتان اولویت اول خود را برای روش‌های فراگیری زبان مشخص کنید. به عنوان مثال:

اگر قرار است با آن زبان در یک کنفرانس صحبت کنید باید توجه‌تان روی تلفظ و صحبت‌کردن باشد یا اگر در یک کلاس درس هستید و می‌خواهید سخنان استاد را متوجه شوید روی مهارت شنیداری خود تمرکز کنید و آن را تقویت کنید. شما می توانید همه روش های فراگیری زبان را امتحان کنید و آن روش را که برای شما مناسب تر است انتخاب کنید.

 آیا آزمونی در مورد این زبان وجود دارد؟

امتحانی که در پیش دارید یک بهانه عالی برای فراگیری زبان است. زیرا هم هدفتان و هم اولویتتان را مشخص می‌کنید.

چقدر زمان دارید؟

در این راه برای رسیدن به هدف‌ خود باید زمانی را مشخص کنید.

جدول زمانی خود را درست کرده و میزان مطالعه روزانه و هفتگی را در آن مشخص کنید.

اگر اهداف و جدول زمانی خود را مشخص کرده‌اید یک قدم به هدف خود برای یادگیری زبان نزدیک شده‌اید.

بنیاد چین راه حل های دیگری را نیز به شما پیشنهاد می دهد. برای مطالعه بیشتر در خصوص روش های فراگیری زبان می توانید با شماره تلفن 02166123086 تماس بگیرید.

 

2. بهترین روش‌های فراگیری زبان را، برای خود مشخص کنید.

هر فردی با استفاده از روش‌های مخصوص خود، مطالب را می‌آموزد. به عنوان مثال فردی با رفتن به کلاس ‌های یادگیری زبان. برخی به صورت Self study  و برخی با دیدن فیلم‌ های آموزشی.  برخی نیز با گوش ‌دادن.

هر فردی خود را بهتر می‌ شناسد و می‌ داند با چه روشی می‌ تواند به هدف خود که یادگیری زبان است برسد. در نتییجه در ادامه به بررسی این موارد می ‌پردازیم.

1- سبک یادگیری خود را مشخص کنید. آیا شما با استفاده از گوش‌ دادن بهتر متوجه می‌ شوید و آن را به خاطر می‌ سپارید یا با سبک دیداری؟

چهار سبک اصلی یادگیری عبارتند از: دیداری (دیدن)، شنوایی (گوش دادن)، لمس (لمس کردن) و حرکتی (انجام دادن). موسسه بنیاد چین در این مقاله روی سبک خاصی تمرکز نکرده است.

 روش‌هایی را انتخاب کنید که متناسب با سبک یادگیری شما باشد. وقتی سبک یادگیری خود را بدانید‌‌ ‌‌می ‌توانید آن را با بهترین متد ها و روش ‌ها مطابقت دهید. در اینجا چند ایده برای شروع کار با سه سبک یادگیری ارائه شده است.

- دیداری: خواندن کتاب، تماشای فیلم، استفاده از فلش ‌کارت‌ های آموزشی

- شنوایی: شنیدن موسیقی و کتاب‌های صوتی، تماشای تلویزیون، صحبت کردن با فردی که توانایی خوبی در مکالمه داشته باشد.

- حرکتی: یادداشت برداری، رسم نمودار، بازی و استفاده از نرم‌ افزارهای تعاملی.

شما نباید تنها بر روی یک سبک تمرکز کنید و از روش‌ های دیگر استفاده نکنید. یکی از سبک‌هایی که به انسان‌ در روش‌ های فراگیری زبان کمک می ‌کند فیلم دیدن است.

معلم پیدا کنید. اگر به دنبال راهی سریع‌ ‌‌می ‌گردید می ‌توانید با داشتن یک معلم، جهش بیشتری در روند یادگیری خود ایجاد کنید.

 همچنین بر اساس هدف‌تان که در ابتدا آن را مشخص کرده‌اید، به کلماتی بپردازید که در آن حیطه استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگر به خاطر رشته‌ی درسی‌تان به عنوان مثال پزشکی، زبان انگلیسی را انتخاب کرده‌اید، ابتدا کلمات پزشکی را یاد بگیرید سپس به سراغ بقیه‌ی کلمات بروید. با مراجعه به منبع اطلاعات خود را کامل کنید.

از همه متقاضیان یادگیری زبان دعوت می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های فراگیری زبان به وب سایت موسسه بنیاد چین به آدرس chinese.bonyad.org مراجعه کنید.

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

آیدی کالا آیدی کالا
Smiley face

به تالار دکوراسیون و طراحی داخلی آیدیکالا خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 92
بازدید دیروز: 1399
بازدید کل: 687070

1k سوال

1.1k پاسخ

184 دیدگاه

139 کاربر

...