0 امتیاز
سوال شده در طراحی داخلی توسط (120 امتیاز)

در طراحی دکوراسیون فضای داخلی  و ایجاد زیبایی و جذابیت، نور و رنگ، نقش بسیار مهم و برجسته و بارزی ایفا می نمایند. روانشناسان معتقدند که نور و رنگ در برانگیختن احساسات و عواطف انسانی، تاثیر بسزایی از خود برجای می گذارند. بدون تردید، در پرتو استفاده از عناصری نظیر رنگ و نور، پدیدار آوردن احساساتی همچون خوشحالی، انرژی، شور، اشتیاق و ذوق، به نحو مطلوب تجلی می یابد. لازم به ذکر است که امروزه اثرات روانشناختی رنگ ها و اثر گذاری آن بر روی روح و روان انسان های به اثبات رسیده است. بر همین اساس، برای تاثیر گذاری و ایجاد حس خوشایند و رضایتمندی در فضای دکوراسیون بر روی عناصر رنگی، حساب ویژه ای می توان باز کرد. ناگفته نماند که بهره بردن از رنگ های سرد و گرم، متناسب با سبک طراحی و اقتضای محیط، به نحو مطلوب نیازهای شکل گرفته افراد در این زمینه را برآورده می سازد.

از سوی دیگر، اهمیت و ضرورت نورپردازی در طراحی و زیبایی بخشیدن به فضای دکوراسیون را نمی توان نادیده انگاشت. بدون تردید، نور پردازی، در جلوه بخشیدن و بهتر نشان دادن فضای داخلی، کمک شایانی می نماید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که برخورداری از محیط پر نور تر و روشن تر، سبب بزرگ تر نشان دادن و به نظر رسیدن فضا و محیط مد نظر می شود. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که برای کم اثر نمودن جلوه های نامطلوب و نامتوازن و تقویت جنبه های مثبت فضا داخلی، نورپردازی محیط یک گزینه هوشمندانه در عین حال کاربردی قلمداد می گردد. از طرف دیگر، برخورداری از یک فضای دکوراسیون داخلی مدرن، شیک و منحصر به فرد، خواسته و تمایل بسیاری از افراد می باشد. به همین جهت، یکی از مؤلفه های تاثیر گذار و مؤثر برای خلق محیطی مدرن و امروزی، استفاده از عنصر نورپردازی در فضا به شمار می رود.

منبع: تیم معماری و بازسازی ساختمان آچیلان دکور

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (140 امتیاز)

طراحی خانه با رنگ های شاد و فانتزی

خانه شما بزرگ است یا کوچک؟ در یک آپارتمان زندگی می‌کنید یا یک ویلا خارج از شهر. همه این موارد خانه‌هایی هستند که نیاز ویژه‌ای به دکوراسیون داخلی منزل دارند. در این مقاله از سایت راهیل هنری می‌خواهیم درباره طراحی خانه با رنگ های شاد و فانتزی صحبت کنیم. می‌خواهیم ببینیم که از رنگ‌ های شاد در چه حالتی می‌توان در یک خانه استفاده کرد.

بیایید اول خانه شما را به چند بخش عمده تقسیم کنیم. اتاق نشیمن یا حال، اتاق خواب، اتاق بچه، سرویس‌ها و در آخر آشپزخانه. شاید برای شما جالب باشد که وقتی می‌خواهید به طراحی خانه با رنگ بپردازید، تمام این بخش‌های خانه می‌تواند برای شما مکان‌هایی برای کاربرد رنگ های فانتزی باشد. اما برخی از آن‌ها می‌تواند جذاب تر باشد.

در بعضی از سریال‌های خارجی و یا برخی خانه‌ها می‌بینیم که تمام یک خانه با یک رنگ مثلا بنفش رنگ شده است. شاید در برخی از جاها اندکی کنتراست رنگ بالا و پایین می‌شود اما وجود یک رنگ تکراری در همه جای خانه از روتختی تا وسایل برقی آشپزخانه کمی عجیب به نظر می‌آید. نباید نقش رنگ در دکوراسیون داخلی را دست کم گرفت، استفاده از المان‌های رنگی مختلف در دکوراسیون باعث شادابی روحیه می‌شود. کاملا برعکس مواقعی که در طراحی از رنگ‌های تیره‌ای همچون مشکی استفاده شود، در این نوع طراحی به مرور زمان می‌تواند تاثیراتی بر روحیه افراد داشته باشد.

استفاده از این روش بعد از مدتی شما از آن رنگ خسته می‌کند. البته هستند کسانی که وقتی به طراحی خانه با رنگ های شاد و فانتزی می‌پردازند و آن را به طرزی افراطی در خانه به کار می‌برند؛ هرگز از آن خسته نمی‌شوند، زیرا این افراد عاشق رنگی هستند که کل زندگی خود را به آن درآورده‌اند.

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (140 امتیاز)

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی

میزان نور موجود در یک اتاق بر اساس سلیقه افراد متفاوت است. برخی از افراد ترجیح می‌دهند در طول روز در اتاق‌های تاریک و گاها تاریک سپری کنند و عده‌ای دیگر فضاهای پر نور و شاداب را می‌پسندند. با این موضوع می‌توانیم متوجه شویم که اهمیت نورپردازی تا چه حد می‌تواند بر روحیات یک فرد تاثیر بگذارد.یکی از کارهایی که معماران برای بازسازی ساختمان در نظر می‌گیرند نورپردازی‌های متنوع در فضاهای ساختمان است. لازم نیست در جای جای اتاق‌ها از انواع چراغ استفاده کنید و در پایان ماه با هزینه‌های گزاف برق مواجه شوید. یک طراح دکوراسیون با تجربه سعی می‌کند از امکانات به اندازه و در جای مناسب استفاده کند.

امروزه توجه زیادی به موضوع نورپردازی برای دکوراسیون داخلی منازل و فضاهای کاری می‌شود. به طور واضح‌تر نورپردازی سقف که متداول‌ترین نوع آن است را همه ما با آن آشنا هستیم. برای این کار سقف‌های کاذبی ساخته می‌شوند که وزن سبکی دارند.بین این سقف و سقف اصلی یک فضای خالی وجود دارد که مابین آن‌ها یک نوار نوری با هر رنگی قرار می‌دهند و یک کلید جداگانه هم برای روشن و خاموش کردن آن ساخته می‌شود تا در صورت لزوم آن را روشن کنید. از این نور می‌توانید استفاده کاربردی کنید؛ می‌توانید آن را به عنوان چراغ شب خواب روشن بگذارید.

آیدی کالا آیدی کالا
Smiley face

به تالار دکوراسیون و طراحی داخلی آیدیکالا خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
4 نفر آنلاین
0 عضو و 4 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 409
بازدید دیروز: 1350
بازدید کل: 695993

1k سوال

1.1k پاسخ

184 دیدگاه

139 کاربر

...